Набряк ніг у літню спеку: що його викликає і як швидше позбутися

Читать на русском
Автор
454
Набряклість кінцівок може статися у кожного, причому в найбільш непідходящий для цього момент Новина оновлена 13 липня 2022, 13:37
Набряклість кінцівок може статися у кожного, причому в найбільш непідходящий для цього момент

Варто стежити за своїм раціоном, а також підтримувати водний баланс організму, що важливо влітку

Високі літні температури небезпечні не лише через можливість заробити тепловий або сонячний удар, але й іншими неприємними проблемами зі здоров’ям. Дуже багатьом, наприклад, може бути знайомою набряклість нижніх кінцівок, а також обличчя. Ця реакція організму часто проявляється саме влітку, через що з’являються дискомфортні відчуття у ногах тощо.

Що стає основною причиною виникнення набряків і як від них можна захиститися, пояснила сімейний лікар Анна Сєрова. Як повідомляє "ТСН", більшість "літніх" набряків є явищем тимчасовим та безпечним для здоров’я.

За словами спеціалістки, під час високих температур кровоносні судини мають властивість розширюватися – так проявляється компенсаторний механізм людського організму. Якщо набряки є постійними, незалежно від пори року, або завдають біль — це вже привід звернутися за медичною допомогою.

Найчастіше набряклість з’являється через спеку, вагітність, деякі захворювання або прийом окремих медпрепаратів.

З першим типом подібної реакції боротися найлегше. Однією з найчастіших рекомендацій подолання "літньої" набряклості є рекомендація підняття ніг за допомогою подушки під час лежання. Таким чином нормалізується кровообіг, що призводить судини до нормального стану.

Крім цього, Анна Сєрова рекомендує виконувати наступні дії за наявності набряків ніг або обличчя:

  • приймати контрастний душ (чергувати холодну воду з гарячою);
  • на якийсь час відмовитися від вживання солодкого, солоного, а також алкоголю;
  • підтримувати нормальний водний баланс в організмі (особливо актуально у спеку!);
  • робити легкий масаж набряклої частини тіла;
  • займатися спортом чи хоча б просто щодня виходити на прогулянку;
  • організовувати ванночки для ніг.

Зі спадом температур проблема набряклості кінцівок поступово зійде нанівець.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" розповідав, чому важливо не допустити зневоднення організму та які серйозні наслідки воно може принести організму.

Також ми цитували доктора Тараса Жиравецького, який пояснив, як допомогти організму остудитись у спеку, але при цьому не підхопити хворобу.

Info Icon

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.