Вітаміни можуть бути небезпечні для вагітних

Вітаміни можуть бути небезпечні для вагітних

Великі дози вітамінів, прийнятих жінкою під час вагітності, збільшують ризик розвитку небезпечного ускладнення - прееклампсії.

Прееклампсія може виникати в другій половині вагітності; при цьому в жінки різко підвищується артеріальний тиск, що становить небезпеку для життя матері та плоду.

Раніше вважалося, що розвиток прееклампсії пов'язаний з негативним впливом вільних радикалів - токсичних молекул, що утворюються в плаценті. Внаслідок цього вчені припускали, що високі дози вітамінів С и Е, які мають антиоксидантні властивості, зможуть захистити жінок від цього небезпечного ускладнення.

У дослідженні, проведеному вченими з благодійного центру Tommy's, брало участь 2400 вагітних, які належать до групи високого ризику розвитку прееклампсії: жінки з високим артеріальним тиском, що мають проблеми з нирками, а також ті, які страждають на хвороби крові або цукровий діабет. Всі жінки одержували високі дози вітамінів С и Е або плацебо (неактивна речовина).

Результати дослідження показали, що вітаміни не лише не захищали від прееклампсії, але, навпаки, сприяли її розвитку. В жінок, що одержували високі дози вітамінів С и Е, прееклампсія виникла на тиждень раніше, ніж у жінок, що приймали плацебо. Крім того, у жінок, що приймала вітаміни, діти з низькою масою тіла народжувалися на 15% частіше, ніж у жінок з контрольної групи.

Вчені відзначили, що аналогічних досліджень відносно полівітамінів для вагітних не проводилося, тому не слід автоматично переносити отримані результати також і на ці препарати. Більше того, ряд вітамінів, зокрема фолієва кислота, мають велике значення для проходження нормальної вагітності, констатували дослідники.

//osvita.org.ua/