Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2006—2016 роки

Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2006—2016 роки

Загальнодержавна програма “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2006—2016 роки” розробляється на виконання Указу Президента України від 11 липня 2005 р. № 1086 “Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей”, який визначив реалізацію державної політики щодо захисту прав дітей одним з основних напрямів діяльності органів виконавчої влади.

Передбачає розроблення такого плану дій і Підсумковий документ спеціальної сесії в інтересах дітей Генеральної асамблеї ООН “Світ, сприятливий для дітей”, що підписаний Кабінетом Міністрів України 10 травня 2002 року.

Метою Національного плану дій є визначення шляхів урегулювання питань ефективного забезпечення та захисту прав дітей з урахуванням Цілей розвитку тисячоліття та стратегії Підсумкового документа спеціальної сесії в інтересах дітей Генеральної асамблеї ООН “Світ, сприятливий для дітей”.

Для досягнення зазначеної мети у Національному плані дій слід передбачити пріоритети і принципи реалізації державної політики щодо поліпшення становища дітей, захисту їх прав відповідно до міжнародних зобов’язань; стратегію досягнення загальних цілей Національного плану дій; шляхи реформування і приведення системи забезпечення та захисту прав дітей у відповідність із сучасними умовами та реальними потребами дітей тощо.

Виконання завдань Національного плану дій здійснюватиметься у сфері охорони здоров’я, освіти, захисту прав дітей, їх культурного і духовного розвитку, забезпечення участі в житті суспільства, а також міжнародного співробітництва з питань захисту прав дітей.

Витрати, пов’язані з виконанням Національного плану дій, здійснюються починаючи з 2006 року за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а також інших джерел.

У Національному плані дій обов’язково передбачається проведення моніторингу, оцінки ефективності заходів, що здійснюватимуться. Виконавцями Національного плану дій разом із державними органами можуть бути громадські організації, міжнародні фонди.