Cередня зарплатня українських вчителів буде 900 гривень
- Автор
- Дата публикации
- Автор
Таке пообіцяв сьогодні головний освітянин країни Станіслав Ніколаєнко на відкритті виставки «Освіта і кар’єра-2006»
Окрім того, у планах його відомства запровадити 5 державних премій розміром 100 тисяч гривень та звання народного вчителя України. Ніколаєнко також пообіцяв, що у всіх школах країни, в тому числі і сільських, будуть комп’ютери. Однак урядовець відзначив і сумну тенденцію - у вересні цього року за парту сяде менше першокласників, ніж зазвичай.
Не забувають у міністерстві і про абітурієнтів. Найближчим часом оприлюднять рейтинг вищих навчальних закладів та їхніх програм.
Проте найвразливішою ланкою у сфері освіти залишається сільська школа. Мабуть, важко, коли твоя школа знаходиться на іншому кінці міста. Але буває й таке, коли прагнення до знань примушує кожного ранку вирушати у 5-7-кілометрову подорож з однієї області в іншу.
Але у здобутті освіти сільська школа майже не здатна конкурувати навіть зі звичайними міськими школами. Єдиний комп’ютер з’явився у школі якраз у день нашого візиту.
Англійську викладає людина, яка вивчила її самотужки. Є квотування - переважно, у педагогічні, а з цього року і транспортні ВИШі. Заступник міністра освіти Михайло Степко запевняє: існує 50-відсоткове квотування на спеціальності, які забезпечують соціальний розвиток села. Саме у такий спосіб вища освіта буде доступніша сільській молоді.
Михайло Степко, заступник міністра освіти України: «Держава прагне через те ж квотування, через інші пільги для села покращити в селі школу. Держава робить програму «Сільський автобус», щоб дітей возити в нормальні школи, держава робить підтримку сільських шкіл, щоб якось вирівняти можливості щодо вступу цих дітей».
Залежно від випуску, до ВИШів вступає до 40% випускників Комарівської школи. З власного досвіду директор твердить: держава створює дуже мало умов для чесного і справедливого вступу у ВИШі сільським абітурієнтам.
Анатолій Сичевський, директор Комарівської школи: «Але ж не всі випускники хочуть стати педагогами, хтось хоче бути будівельником, хтось хоче бути авіатором, іншим. Для них, наприклад, я поки що якихось пільг, переваг, чесно кажучи, не відчуваю».