Понад 80 дітей шпиталізовано у лікарні на Хмельниччині та Херсонщині

Понад 80 дітей шпиталізовано у лікарні на Хмельниччині та Херсонщині

Діти захворіли на досі нез'ясовану хворобу. У всіх - висока температура, задушливий кашель, нудота, біль у животі. Декотрі непритомніють просто на очах у лікарів.

Усім госпіталізованим дітям напередодні робили планове щеплення. Після цього дітям і стало погано. На Хмельниччині навіть довелося , після кількаденного перебування у районній лікарні, перевезти дітей до обласної дитячої лікарні. На Херсонщині у Великоолександрівській районній лікарні були змушені поспіхом виписувати усіх хворих, щоб прийняти дітей з загадковим захворюванням.

Самі ж лікарі категорично відкидають бодай якийсь зв'язок масового захворювання із щепленням. І зважаючи на симптоми, кажуть про гостру респіраторну інфекцію. Але чому вона вразила таку велику кількість дітей за одну ніч, ніхто пояснити не може.

Валерій Шестака, головний лікар Великоолександрівської лікарні:

- Є категорія дітей з високою лихорадкою, температурою до 39.5. Ліки та харчування взяті з того резерву, що має лікарня. Сьогодні фахівці працюють в Калініській щколі–інтернаті. Мені зателефонували щойно - швидка зараз вивозить ще 10 дітей. Думаю, що це вірусна інфеція передається так, що передбачити неможливо.

На Хмельниччині та Херсонщині працюють спеціальні медичні комісії. Проте, досі точного діагнозу ніхто не встановив. Лікарі сподіваються, що лише за кілька днів можна буде точно назвати причину масового захворювання дітей. Утім, якими б не були ці причини, фахівці впевненні, що медпрацівники в обох випадках згаяли час і допустили масове захворювання.