В Україні відкрили Державний музей іграшки

В Україні відкрили Державний музей іграшки

Тут представлені кращі зразки лялькарства, зроблені за останнє сторіччя. Експозиція Музею іграшки нараховує понад 700 унікальних ляльок.

Новостворений Музей іграшки - справжня машина часу: із теперішнього в дитинство. У трьох залах - ляльки сучасні і столітньої давності, механічні й вузликові, з кераміки, лози, тіста і навіть із сиру. За кожною - ціла епоха вітчизняного лялькарства.

І хоча більшість - продукт радянської промисловості, фаворит експозиції - колекція авторської ляльки. Вікторія Кисленко, лялькар із 15-річним стажем. У рідному Рівному керує школою з виготовлення ляльки. Переконана: іграшки зроблені руками - тішать дітей більше. Свої робить за найдавнішими народними традиціями - із льону.

Колекцію для Музею іграшок збирати почали ще за Радянського Союзу. Тепер у фонді, що поповнювався з 1933-го року, більше 10 тисяч екземплярів. Чи не найцікавішими тут вважають першу іграшку-трансформер 40-х та радянську "барбі" кінця 80-х років.

Ними найбільше цікавляться колекціонери антикваріату. Однак у музеї назвати ціну кожної ляльки окремо не наважуються. Вартість цілої колекції оцінюють у 500 тисяч гривень. Кажуть: бракує в колекції лише української ляльки.

Експозицію Музею іграшок оновлювати планують регулярно. Найменшим відвідувачам обіцяють із часом відкриття ігрової кімнати. Тут ляльки можна буде не тільки розглядати, а й бавитися.