Відпочинок алчевських дітей – небезхмарний

Відпочинок алчевських дітей – небезхмарний

З Алчевська до Криму прибула остання група дітей. Усього на оздоровлення та навчання з Алчевська поїхало сім тисяч дітлахів. У кримських оздоровницях діти пробудуть близько двох тижнів. Тут вони не тільки ходитимуть на екскурсії, а й навчатимуться у теплих класах.

Сьогодні вранці в санаторій "Євпаторія" приїхали ще 86 дітей з Алчевська. Ця оздоровниця належить СБУ. Тут організовано відпочинок найменших алчевців. Але виникли в курортному місті і проблеми з розміщенням дітей. У спальнях, коридорах та ігрових кімнатах санаторію "Євпаторія" діти ходять у сорочках та футболках. На харчування не скаржаться, холод відчувають тільки на вулиці. Малята спочатку скучають за батьками, але в обстановці, близькій до дитсадка, швидко звикають до самостійності.

Юні алчевці з першої групи вже кілька днів у Криму. Вони ситі, а сьогодні вранці вже побачили море.

Крім звичайних занять, для алчевців уже передбачили відвідування музеїв і лялькового театру маріонеток. Побувають у музеях і старшокласники. Їх приймає санаторій "Прометей" і база відпочинку "Таврида". Саме звідти діти дзвонили додому одразу по приїзді, і скаржилися на поганий прийом.

Мешканка Алчевська:

- Я родительница Осютина Евгения. 5 числа мы отправили ребенка в Евпаторию, в пансионат "Таврида". В поезде все было хорошо. Но в пансионате у детей произошел шок. Питание - не фонтан, в комнатах холодно. Дети спали в свитерах. Шкафчики разломаны, дети плачут хотят домой.

Представники влади доволі швидко відреагували на дитячі скарги.

Юрій Поляченко, міністр охорони здоров'я України:

- На вчерашний день половина проблемы снята. То есть отопление пошло в санаторий. На вчерашний день информация подтвердлилась, что температура в коминатах уже выше. На сегодняшний день 30% детей переселены в другие санатории, где температурный режим оптимальный.

Керівники Криму взяли під особистий контроль перебування алчевських дітей на півострові.