Черкаська область – єдина в Україні, де немає дитячої лікарні

Автор
Черкаська область – єдина в Україні, де немає дитячої лікарні

Перша леді України реалізує себе не тільки як мати й дружина, Катерина Ющенко - активна доброчинниця і громадська діячка, особливо вона опікується дитячим здоров’ям. Цього разу пані Ющенко вирушила на Черкащину – це єдина в Україні область, яка не має дитячої лікарні. Її будують з 1991 року, можливо тепер за сприяння першої леді ця справа зрушить з місця.

Черкаська область – єдина в Україні, де немає дитячої лікарні. Притулок важкохворим дітям з області багато років дають у міській. Тут нікому не відмовляють, однак грошей і ліків критично не вистачає. Міське фінансування мізерне – на харчування однієї дитини щодоби витрачають лише 1,7 гривні. Лікарі нарікають, що навіть в’язням держава виділяє втричі більшу суму. Нині в міській лікарні – 25 відсотків дітей з області. У всіх – важкі захворювання. Медики зазвичай звертаються по допомогу до батьків та спонсорів. Завдяки пожертвам відремонтували тільки одне відділення лікарні. Інші – в жахливому стані: стелі течуть, а стіни осипаються.

Микола Маніло, головний лікар Черкаської міської дитячої лікарні:

"Фінансування дитячої лікарні від потреби становить понад 25 мільйонів гривень. Забезпечується на 9,7 мільйона - це 38-40 відсотків від потреби".

Обласні чиновники довго вагалися – перебудувати міську лікарню чи звести нову обласну. Зупинилися на останньому. Будівництво тягнеться з 1991 року. Кожен губернатор обіцяв його закінчити. Цього разу здати лікарню планують 2007-го року.

До здачі нової обласної лікарні дітей лікуватимуть у міській. Рятувати малюків тут доводиться за виділені державою копійки. Замість необхідних десяти гривень щодоби на одну дитину є лише три.

//ictv.ua