Зелений пакет - виховання екологічно свідомої особистості

Зелений пакет -  виховання екологічно свідомої особистості

21 липня 2009 року в Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту відбулась зустріч заступника Міністра Івана Крулька і директора департаменту соціального становлення та розвитку молоді Костянтина Захаренка з членами делегації Координатора проектів ОБСЄ в Україні Кліментом Міндйовом і Ярославом Юрцабою.

Під час зустрічі менеджер проектів Регіонального екологічного центру Центральної та Східної Європи Клімент Міндйов презентував програму "Зелений пакет".

Зелений пакет включає в себе мультимедійні навчальні засоби з екологічної освіти, зосереджуючи увагу на окремих аспектах захисту довкілля. Двадцять дві теми з охорони навколишнього середовища згруповані в п’ять розділів:

1) компоненти навколишнього середовища: повітря, вода, земля та біологічне різноманіття;

2) загрози навколишньому середовищу: урбанізація, шум, відходи та хімічні речовини;

3) вплив діяльності людини: енергетика, транспорт, виробництво, сільське господарство, лісництво та туризм;

4) глобальні загрози: зміна клімату, руйнування озонового шару, окислення та фактори впливу на моря та океани;

5) цінності: етика та споживчі цінності, здоров’я людини та навколишнє середовище, права громадян і відповідальність за майбутнє Землі.

Заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Іван Крулько зазначив, що охорона навколишнього середовища є надзвичайно важливим питанням. Міністерство, зокрема, підтримує проекти молодіжних і дитячих громадських організацій, спрямованих на екологічне виховання та просвіту. Відповідно до рішення Конкурсної комісії в 2009 році фінансову підтримку від Міністерства отримала й всеукраїнська дитяча громадська спілка "Екологічна варта" на реалізацію програми "У злагоді з природою". Метою діяльності спілки є виховання екологічно свідомої особистості шляхом організації цікавої екологічної роботи з дітьми та молоддю, їх участі у дослідницькій роботі та природоохоронних заходах тощо.

Іван Крулько запропонував включити адаптований для України проект "Зелений пакет" в програми літніх шкіл і таборів, які вже створені громадськими організаціями, а також провести навчання та тренінги для активних молодих людей, які б, в свою чергу, могли стати тренерами та проводити тренінги особисто.

Заступник Міністра звернув увагу на те, що короткі курси з проекту можна проводити для тих, хто відпочиває у Міжнародному дитячому центрі "Артек" та Українському дитячому центрі “Молода гвардія”, які входять до сфери управління Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Члени делегації Координатора проектів ОБСЄ в Україні висловили вдячність за слушні пропозиції та прагнення отримати предметні консультації і практичні рекомендації від фахівців Міністерства.

Учасники зустрічі домовилися на робочому рівні продовжити співпрацю з метою вироблення конкретного проекту, що реалізовуватиметься Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Довідково.

У 2000 році Регіональний екологічний центр Центральної та Східної Європи в рамках програми екологічної освіти вийшов з ініціативою реалізувати відповідний проект. Ідея передбачала розробку та впровадження інноваційного освітнього пакету навчальних матеріалів для школярів віком 11-15 років в Центральній та Східній Європі.

Пілотна версія проекту "Зелений пакет" буда підтримана і запроваджена в Польщі. Національні версії навчального пакету були розроблені в Угорщині та Болгарії в 2002-2003 рр., Чеській Республіці та Словаччині в 2003-2004 рр., а також в Росії (окремо для Москви та Санкт-Петербурга) в 2004-2006 рр.