На Івано-Франківщині протягом тижня навчатимуть кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі

На Івано-Франківщині протягом тижня навчатимуть кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі

8 липня 2009 року Івано-Франківський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочав проведення 7-денного навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни та піклувальники за українською версією програми ПРАЙД, затвердженої наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту № 2670 від 25 липня 2007 року.

Основною метою навчання є формування усвідомленого рішення батьків щодо створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, підготовка до здійснення функцій прийомних батьків і батьків-вихователів шляхом формування необхідних сфер компетентності.

Учасники тренінгу – 8 сімей з Богородчанського, Галицького, Рогатинського, Рожнятівського районів та міста Івано-Франківська.

Спеціалісти обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Румак та Надія Герасимів ознайомлять учасників зі змістом програми, проаналізують вплив змін, які обумовлені появою прийомної дитини на сім’ї, розкриють сутність поняття «втрати», охарактеризують основні етапи розвитку та кризові періоди дитини, розглянуть особливості розвитку дитини, яка влаштовується у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, визначать фактори, які спричиняють затримку психічного та фізичного розвитку дитини.

Під час навчання учасники отримають знання про потреби дітей різних вікових груп та необхідність їх задоволення для повноцінного розвитку особистості, розглянуть очікування батьків та дітей від створення прийомної сім’ї. Крім того, кандидати у прийомні батьки опрацюють надзвичайно важливе питання пошуку шляху до серця дитини, навчаться проявляти свою любов та змоделюють способи, якими можна її виразити – це дотик, слова заохочення, подарунки, допомога. Також особлива увага під час навчання буде приділена принципам та методам сімейного виховання без фізичного та психологічного насильства.