Ансамбль з незвичних інструментів

Автор
Ансамбль з незвичних інструментів

В одній з обласних шкіл-інтернатів на Миколаївщині створили ансамбль, у якому грають на пивних пляшках, пральних дошках, рубелі, саморобному барабані. Гурт "Знахідка", який об'єднав учнів 7-10 класів, успішно концертує областю. Музика із пляшок.

Головні партії виконують пляшкофони, пральні дошки, рубелі, саморобні тамбурин та барабан. Ансамбль створив учитель музики. Микола Скрипниченко захоплюється звучанням побутових предметів. Деякі інструменти зробив власноруч. Так з алюмінієвого кола та протигазу вийшов тамбурин.

Микола Скрипниченко, учитель музики: "Вони в мене пізнають довкілля. Береш дві ложки, крутишся з ними – це все гра. Береш дві бутилки: бутилка по бутилці – вони вже звучать".

Ансамблю "Знахідка" менше року. Відбір до колективу суворий. Досконале чуття ритму та слух – головні критерії. На перших репетиціях юні музиканти побили чимало пляшок та зламали не одну алюмінієву ложку.

Марина Грицюк, учениця 8 класу: "Далі хотілося б щось нового спробувати, більше розвиватись, більше грати, щоб слух розвивався. Ще на баяні хотіла б спробувати".

Директор школи-інтернату радіє. В ансамблі взялися за розум навіть завзяті бешкетники.

Валентина Скопіна, директор Антонівської школи-інтернату: "В нас уже є плани придбати інструменти для духового оркестру. Є хлопчики, які почали грати на гармошці. Ми одну придбали, ще зробимо. Якби тільки були бажаючі грати".

Перший концерт ансамбль із саморобних інструментів провелии у власній школі-інтернаті на новий рік. А в травні на професійній сцені обласного центру "Знахідка" просто зачарувала публіку.