На наступний рік Уряд планує збільшити допомогу по догляду за дитиною до трьох років до 100% прожиткового мінімуму

 На наступний рік Уряд планує збільшити допомогу по догляду за дитиною до трьох років  до 100% прожиткового мінімуму

В Україні більше 600 тисяч сімей отримують допомогу по догляду за дитиною до трьох років в розмірі до 501 грн. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила заступник Міністра праці та соціальної політики Олена Гаряча. За її словами, одержувачів такої допомоги нараховується в середньому 1,2 млн. осіб. Олена Гаряча зазначила, що інші 600 тисяч отримують мінімально гарантовану державою суму 130 гривень. Вона зауважила, що таку суму допомоги виплачують тим, хто пред’явив лише свідоцтво про народження дитини. «Якщо батько чи мати вважає за потрібне одержати тільки цю суму грошей – подають тільки цю довідку», - підкреслила заступник міністра і додала, що якщо сім’я малозабезпечена, то розмір допомоги по догляду за дитиною розраховується індивідуально і може становити від 130 до 501 грн.

«130 грн. - це та гарантія, нижче якої не виплачується допомога. Кожна сім’я, яка потребує додаткової допомоги, може подати декларацію про доходи в органи соціального захисту і одержати більшу допомогу», - зауважила Олена Гаряча.

Крім того, вона відзначила, що в цьому році розмір допомоги по догляду за дитиною до трьох років збільшено з 50% до 75% прожиткового мінімуму, а на наступний рік Уряд планує збільшити цю допомогу до 100% прожиткового мінімуму. «Якщо за результатами виконання бюджету за перше півріччя будемо бачити, що наші надходження дозволяють прискорити виконання цього рішення, то ми можемо перенести термін з 2010 на 2009 рік», - повідомила урядовець. За її словами, в цілому на фінансування дитячих виплат і допомоги сім’ям з дітьми в цьому році буде використано 12,9 млрд. грн. (на 23% більше ніж у минулому році). Вона роз’яснила, що фінансування таких виплат відбувається з державного бюджету, тому вони не залежать від фінансового стану підприємства, де працювала мати. «Я хочу запевнити всіх, що всі соціальні виплати сім’ям з дітьми будуть збільшуватись і будуть профінансовано вчасно. Це пріоритетне завдання Уряду», - наголосила Олена Гаряча.

Вона також нагадала, що крім допомоги по догляду за дитиною до 3 років, окремо виплачується ще й одноразова допомога при народженні дитини (перша дитина - 12 240 грн., друга дитина – 25 000 грн., третя дитина – 50 000 грн.). Ця допомога виплачується поетапно: відразу після народження дитини і потім рівними частками протягом року (1-а дитина), двох років (2-а дитина) або 3 років (3-я дитина). Таким чином, підсумувала Олена Гаряча, держава робить все можливе, щоб не залишити молодих матерів у відпустках по догляду за дитиною до 3 років без державної підтримки.