Українським малюкам, хворим на лейкоз, не вистачає крові

Українським малюкам, хворим на лейкоз, не вистачає крові

Малюки з лейкозом без переливання крові можуть померти, і тут для батьків починаються великі проблеми. Якщо ліками їх забезпечує держава, пошук крові для дитини – проблема самих батьків.

Це особливо відчули мешканці Миколаєва. Донорів там, як і загалом у країні, не вистачає. Безкоштовно йде на цю процедуру дедалі менше людей, а 72 гривні за одну кровоздачу - непереконлива мотивація. Отож, батькам, які за будь-яку ціну хочуть вилікувати від лейкозу та інших онконедуг своїх діток, доводиться доплачувати донорам мінімум 150 гривень.

Найтяжче після хіміотерапії, адже тоді без введення тромбоконцентрату – спеціального препарату крові – дитина може загинути від кровотечі. І залежно від стану здоров’я та віку малюка, йому необхідно одноразове вливання з крові аж чотирьох донорів.

На Миколаївській станції переливання крові кажуть, що донорів побільшало, але з семисот людей, які щомісяця здають кров, лише одиниці роблять це безкоштовно. Справжня надзвичайна ситуація виникає, коли дитині необхідна кров рідкої третьої чи четвертої групи або негативного резусу. Тоді медикам доводиться шукати донорів у базі даних станції переливання крові та через ЗМІ