Навчальний рік у країні розпочався організовано

Навчальний рік у країні розпочався організовано

Найголовнішим пріоритетом діяльності Міністерства освіти і науки є надання рівного та справедливого доступу до якісної освіти. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук на прес-конференції.

Іван Вакарчук відзначив, що навчальний рік по всій країні розпочався організовано. Міністр підкреслив, що всі діти мали змогу сісти за парти саме у День знань як у постраждалих від повені регіонах Західної України, так і у Харківській області, яка постраждала від вибухів боєприпасів.

Окрім того, глава відомства повідомив, що для надання рівного доступу до якісної освіти Міністерство вчасно забезпечило підручниками 8-класників, які навчаються за новою 12-річною освітньою програмою. Також, за словами Івана Вакарчука, вперше в державі підготовлено українські термінологічні словники для учнів, що навчаються мовами національних меншин. Як підкреслив Міністр, це дасть можливість дітям краще вивчити українську мову і тим самим мати можливість вступати на рівних правах з іншими абітурієнтами до вищих навчальних закладів, тестування до яких вже за рік здійснюватиметься лише українською мовою. “Ми покращили умови для володіння українською мовою в ширшому обсязі”, - відзначив Міністр.