Школярів можуть позбавити весняних канікул

Школярів можуть позбавити весняних канікул

Міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко рекомендує скоротити шкільні весняні канікули в зв’язку з лютневим карантином.

Про це Ніколаєнко повідомив в інтерв’ю Экономическим известиям.

Міністр розповів, що відповідні рекомендації були розіслані в усі регіони.

"У листі міністерства ми рекомендуємо, у залежності від конкретних умов, з урахуванням думки педагогічного колективу, батьків і реальної ситуації, піти на скорочення березневих весняних канікул" ,- повідомив він.

Міністр заявив, що не допустить безвідповідального ставлення до навчального процесу. "Я дуже стурбований відношенням окремих навчальних закладів до навчального процесу. Якщо діти два-три тижні не вчилися, частина хворіла, а частина просто гуляла, про які березневі канікули може йти мова?", - говорить Ніколаєнко.

За словами міністра, на скільки днів скоротити канікули, будуть вирішувати на місцях. У регіонах, де карантин тривав тиждень, - скоротити канікули можуть на 2-3 дні, якщо ж заняття переривалися на два тижні - то весняний відпочинок можуть взагалі скасувати.

Міністр також допустив, що замість скасування канікул невідпрацьовані школярами і вчителями години можна розподілити на весь рік на суботні дні або ввести додаткові уроки, як повідомляє газета Сегодня.

"Через карантин школярі не виконають навчальну програму, потім не поступлять в університети, і поламається їхнє життя", - сказав Ніколаєнко.

Міносвіти України рекомендує місцевим органам влади, які відповідно до Закону Про загальну середню освіту приймають рішення про термін шкільних канікул, провести їх з 26 по 31 березня.

Керівник Головного управління освіти та науки в Києві Лілія Гриневич повідомила, що столична влада ще не вирішила, чи варто взагалі відпускати київських школярів на весняні канікули. "Це питання ми вирішимо в найближчі дні, зберемо нараду і подивимося, яка ситуація в школах, наскільки вони встигають за програмою", — зазначила вона.

Нагадаємо, що карантин почався з 15 лютого, і планувалося, що він триватиме від 7 до 10 днів. Але потім у більшості шкіл його продовжили до 4 березня. Таким чином, у третій чверті вчителі та школярі відгуляли вже 2,5 тижні замість 5 днів весняних канікул.