З 1 грудня в столиці починає працювати соціальний патруль

З 1 грудня в столиці починає працювати соціальний патруль

Вперше за ініціативою Київського міського голови Леоніда Черновецького підписано розпорядження, згідно якого в зимовий період, а саме з 1 грудня до 1 березня, три мобільних бригади надаватимуть допомогу особам без постійного місця проживання. Як прес-службу повідомила заступник голови КМДА Ірена Кільчицька, робота патруля можливо буде подовжена до квітня.

За інформацією Ірени Реонольдівни, 1 грудня перший патруль з’явиться на вулицях міста о 14.00 і працюватиме до 16.00. В майбутньому час роботи буде подовжено. Перші бригади працюватимуть на місцях, де частіше за все буває безпритульних - біля ринків «Привокзальний», на площі Шевченко та на вул. Чорнобильській. Загалом у столиці виділено 21 пункт, де працюватимуть патрулі. До кожного з них входитимуть два соціальні працівники, два волонтери та один медичний працівник.

За словами Ірени Кільчицької, мобільні бригади повністю готові до роботи, теплий одяг та медикаменти укомплектовано.

Безпритульним видаватимуть гарячі супи та напої, теплий одяг, а у разі необхідності -- медичну допомогу. Також вони будуть отримувати інформацію, де можна заночувати. Міська влада придбала 500 тілогрійок та 500 пар валянок на випадок сильних морозів. Крім того, в кожному районі створено пункти з прийому теплого одягу, куди кияни можуть відносити вже непотрібний їм одяг.

Нагадаємо, що у столиці є три соціальних будинки для тих, хто не має житла, але в зимовий час міська влада збільшить на 30% кількість місць для безпритульних людей.

«Також ми звертатимемося до інших соціальних та релігійних організацій, які можливо зможуть надати місця для ночівлі безпритульних, а київська влада вже допоможе облаштувати ці місця», - сказала Ірена Кільчицька.