В 5-ти школах Сімферополя – вже сиплеться штукатурка і надимається лінолеум

В 5-ти школах Сімферополя – вже сиплеться штукатурка і надимається лінолеум

Міська влада не приховує, що ремонт шкіл практично повністю робиться за гроші батьків. Але їхні гаманці – не бездонні, і зараз є школи, де уроки проводять під парасольками.

Доповіді кримських чиновників про готовність шкіл до зими розмили перші осінні дощі. З опаленням справи більш-менш, а от стан покрівель не витримує жодної критики. В одній із місцевих шкіл дах латають вже десятиліття. Цієї осені "велика вода" дісталася спортзалів.

Сімферопольські школи фінансують районні відділи шкільних та дошкільних закладів, однак освітяни кажуть, що слово "фінансують" в цьому випадку - недоречне. Функції відділів звелися лише до виплати зарплатні педагогам та сплати за комунальні послуги.

Директори шкіл уже не приховують, що від крейди до віконних рам - буквально все купують за рахунок батьків. Однак і їхні кишені - не бездонні. Наприклад, на капітальний ремонт покрівлі потрібно сто тисяч гривень, а це помітно відіб'ється на сімейному бюджеті. Парасолька на уроці невдовзі стане для школярів незамінною річчю.

В Міністерстві освіти Криму повідомили, що освітянських коштів не розподіляють, та й на побори з батьків вимушені дивитися крізь пальці. І скоріше за все, таки батькам доведеться латати дірки у дахах, що протікають, адже під ними, у класах, сидить найдорожче - їхні діти.