В Ужгороді визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнку Митниця – очима дітей

Автор
В Ужгороді визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнку Митниця – очима дітей

Дещо незвичайним виявилося для закарпатських дітей та їх батьків запропонований Ужгородською митницею проведення конкурсу дитячого малюнку “Митниця – очима дітей”. Як з’ясувалося, у дитячому сприйнятті робота митників виглядає трохи кумедно, але обов’язково пов’язана з боротьбою контрабанди через кордон.

Як розповіла директор Ужгородської дитячої школи мистецтв Наталія Громова, понад 40 дітлахів виявили бажання взяти участь у І-му турі конкурсу і намалювали малюнки на митну тематику. До складу журі були запрошені художники, викладачі дитячого об’єднання “Малий Лувер” та школи мистецтв.

Василь Вовчок, член Спілки художників України, каже, що дитячі шедеври дивували всіх присутніх насиченим змістом нелегкої роботи митників на кордоні. Були цікаві малюнки, в яких інспектори виявляють у вантажівках предмети контрабанди: наркотики, цигарки, історичні цінності. При цьому строгі стражі кордону зображені зі зброєю в руках, а поряд – вірні та надійні, без яких не обходиться митний контроль автотранспорту – собаки. Присутні на конкурсі митники були дуже задоволені, що більшість дітей добре обізнані з переліком недопущених до ввезення та вивезення контрабандних товарів через кордон України. Практично на всіх малюнках митні пости зображені на фоні синіх Карпатських гір, і що дуже приємно та оптимістично, робота митників починається зі сходом сонця. У деяких дітей уявлення про роботу митників прямо пов’язана з гелікоптером, в інших – контрабандисти намальовані в ролі зайців. Як пояснив 9-річний Анатолій Мешко, зайці дуже годяться на роль контрабандистів, бо вони швидко скачуть і бігають через кордон.

Журі виявилося не з легких обрати достойні роботи, які будуть направлені до Києва в Державну митну службу України, де проводитиметься другий тур конкурсу. Було вирішено вибрати 5 найкращих авторів дитячих малюнків. Ними стали:

Корхова Валерія з художнього училища (16 років),

Готра Клавдія з Дубриничівської ЗОШ (9 років),

Чаварга Роксолана з Великоберезнянської школи-інтернат (11 років),

Мазюкевич Марина та Мешко Анатолій з Ужгородської дитячої школи мистецтв (9 років).

Наприкінці переможцям конкурсу та всім, хто взяв участь у ньому, начальник Ужгородської митниці Михайло Порада вручив цінні подарунки.

//ua-reporter.com