25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок. У червні 1991 року Центр Жіночого Глобального Лідерства та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини, представленого учасницями з 20 країн світу, закликали до глобальної кампанії “16 Днів проти гендерного насильства”.

З того часу понад 1000 організацій та осіб з більш як 100 країн прийняли участь у щорічних всесвітніх кампаніях “16 Днів проти гендерного насильства”, що закликає до припинення усіх форм насильства проти жінок. У 2001 році ця щорічна кампанія відзначила своє десятиріччя.

Україна приєдналась до кампанії “16 Днів проти гендерного насильства” у 2000 році, а вже у 2001 ця акція вийшла на загальноукраїнський рівень, об’єднавши 23 регіони України та 75 державних та неурядових організацій. В рамках акції проводяться тренінги, круглі столи, дискусії та дебати, семінари та лекції, виставки, трансляції освітніх програм, конференції, громадські слухання та інші заходи.

11 листопада 2001 року Верховна Рада України прийняла Закон “Про попередження насильства в сім’ї”, цим самим протидія насильству в сім’ї стала частиною державної політики.

28 червня 2006 року Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла Резолюцію 1512 “Парламенти, об’єднані для подолання побутового насильства над жінками”. Дана резолюція закликає парламенти держав-членів Ради Європи долучитися до пан-європейської кампанії проти насильства над жінками, яка розпочнеться 24 листопада 2006 року.