Українських школярів вчать законом - боротись з насиллям, у сім'ї та школі

Автор
Українських школярів вчать законом - боротись з насиллям, у сім'ї та школі

Урок соціально-правового захисту дитини для всіх українських учнів проведе Міністерство юстиції. В одній з київських шкіл такий урок відкрив неодноразово битий у дитинстві - міністр юстиції Роман Зварич.

Посмикати дівчину за коси - можна, а от за спробу вдарити її учня можуть оштрафувати або навіть, відправити до спецінтернату. Таке правило засвоїли хлопці після першого в Україні уроку соціально-правового захисту дитини. Проте жодному з учнів цього класу такі санкції не загрожують - діти переконують, що однолітків не ображають.

Діти навряд чи знущатимуться над кимось, якщо знатимуть, яким покаранням це загрожує - запевняють представники Міністерства юстиції. Кажуть - уроки права допоможуть запобігти випадкам, подібним до того, що стався нещодавно в Чернівцях. В одній зі шкіл цього міста старшокласники записали на відео, як знущалися над учнями молодших класів. Учасникам того інциденту загрожує позбавлення волі до п'яти років. Утім, дітей ображають у багатьох українських школах, переконують в Мін'юсті.

Ірина Іванчук, начальник відділу Міністерства юстиції, викладач:

- Як правило, спілкуючись з дітками, вони в розмові один на один розповідають, що існує і вимагання грошей, і відбирання мобільних телефонів, якими зараз дітки користуються. І навіть були випадки, коли дітки носили сніданки чи обіди - бутерброди також забирались старшими учнями.

Знання законів убезпечить дітей не лише від образ однолітків, а й від нестриманих учителів, - переконаний міністр юстиції Роман Зварич. Відкриваючи перший урок соціально-правового захисту, він вчить дітей на мовчати, якщо вчитель їх принижує. Сам міністр зізнається, що свого часу і сам потерпав від свавілля педагогів.

Роман Зварич, міністр юстиції:

- Ставили в куток. Учителі. Дуже часто мав знаки по руках від директора, який мене палкою час від часу бив. Так, це було порушення права дитини.

Урок соціально-правового захисту дитини у кожному класі прочитають лише один раз. До кінця року представники Міністерства юстиції проведуть заняття у всіх загально-освітніх закладах країни.