Діти-сироти та діти зі звичайних сімей об’єднуються у програмі «Знайди собі друга»

Діти-сироти та діти зі звичайних сімей об’єднуються у програмі «Знайди собі друга»

28 липня 2006 року у Києві відбулась прес-конференція, під час якої було представлено Всеукраїнську програму для дітей-сиріт «Знайди собі друга». Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО зазначив, що програма була розроблена за ініціативою Міністерства Благодійним фондом «Українська Берегиня».

Головна мета програми – соціальна адаптація дітей-сиріт шляхом дозвільного виховання у спортивно-оздоровчих дитячих центрах, де діти-сироти перебуватимуть разом з дітьми з благополучних сімей.

29 липня цього року пілотний проект стартує у смт Ворохта на Івано-Франківщині на базі щорічного літнього табору, що вже десять років поспіль влаштовує благодійний фонд «Приятелі дітей» спільно з Канадським Фондом Дітям Чорнобиля.

Юрій ПАВЛЕНКО повідомив, що минулого року під час 10-го щорічного літнього табору у Ворохті, Президент України Віктор ЮЩЕНКО вручив координатору табору Руслані ВЖЕСНЄВСЬКІЙ відзнаку «Українська Берегиня» за значний внесок у вирішення проблем дітей-сиріт .

Цьогорічний табір є частиною Всеукраїнської програми «Знайди собі друга». У Ворохті разом відпочинуть понад 400 дітей-сиріт, дітей з прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу та дітей зі звичайних родин. Всі діти житимуть за змішаним принципом – тобто діти-сироти мешкають у кімнатах разом з дітьми з благополучних сімей. Це робиться для того, щоб діти-сироти могли відчути по-сімейному теплу, дружню атмосферу, поспілкуватися з дітьми з повноцінних сімей, пізнати один одного та, можливо, знайти нову родину.

В таборі діти дізнаватимуться про історію краю, українські традиції та культуру, вивчатимуть мову, пісні та вірші. Також діти опановуватимуть гірський туризм, скелелазіння, ремесла та народне мистецтво. Для них проводитимуться заняття велосипедним, кінним та лижним спортом.

Міністр повідомив, що під час перебування у таборі діти створять «Дерево мрій» – кожна дитина, за допомогою гончарів, виліпить з глини свою мрію. Всі застиглі у глині мрії заповнять гілки «Дерева мрій», яке потім буде подароване Президенту України Віктору ЮЩЕНКУ.

Заступник Міністра, голова робочої групи з підготовки та проведення табору у Ворохті Тетяна КОНДРАТЮК повідомила, що на сьогоднішній день всі підготовчі етапи завершено і табір на 100 % готовий завтра прийняти дітей. Тетяна КОНДРАТЮК наголосила, що табір у Ворохті стане модельним закладом. Невдовзі передбачається впровадження подібних форм адаптації дітей-сиріт на базі дитячого центру «Молода Гвардія» (м. Одеса), оздоровчого комплексу «Смарагдове містечко» (м. Святогірськ, Донецька область) та в інших регіонах України.