У Білій Церкві 60 маленьких вихованців дитбудинку для сиріт можуть опинитися на вулиці

У Білій Церкві 60 маленьких вихованців дитбудинку для сиріт можуть опинитися на вулиці

Приміщення потребує негайного капітального ремонту, пояснюють тамтешні працівники. Нагальна потреба виникла ще взимку, коли старий дах не витримав великої кількості опадів і почав тріскатися.

Втім, у напіваварійному будинкові і досі мешкають діти. Переселити їх нікуди.

Сашко до будинку для сиріт потрапив майже одразу після народження. Він - один із наймолодших його мешканців. Хлопчика та двох його сестер доправили сюди у вкрай тяжкому стані.

У свої 6 місяців немовля має кілька складних хронічних хвороб, на які занедужало вдома. Тутешні медсестри пояснюють: батьки-алкоголіки дуже часто забували про існування дітей.

У цьому будинку немає здорових дітей, розповідають його працівники. Тут доглядають немовлят із тяжкими, а інколи й невиліковними хворобами.

Такі пацієнти, пояснюють медики, потребують особливого піклування: добрих ліків і стерильних приміщень. Натомість, мають діряві дахи та тріщини на стелях.

Кажуть, коли починається дощ, дітей доводиться переносити у менш аварійну частину будинку.

На капітальний ремонт даху дитячого будинку потрібно 170 тисяч гривень. Натомість, держава виділила усього 30 тисяч на поточне поновлення приміщення.

Витрачати їх на нову покрівлю працівники притулку не мають права. Кажуть: єдина рада - шукати спонсорів. Однак за півроку охочих так і не знайшли.

Медики твердять: улітку діряві стелі не такі небезпечні. А у сезон дощів будинок буквально затоплює.

Працівники закладу побоюються: якщо не зробити потрібного ремонту, взимку хворі немовлята опиняться просто неба