У Державному департаменті з усиновлення знаходиться 6 520 анкет дітей, які підлягають національному усиновленню

У Державному департаменті з усиновлення знаходиться 6 520 анкет дітей, які підлягають національному усиновленню

Про це 3 липня повідомив міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, на прес-конференції присвяченій діяльності Міністерства з питань захисту прав дитини.

«Ми впевнені, що все більше і більше українських дітей будуть усиновлені нашими співвітчизниками», – наголосив міністр.

Юрій Павленко привітав олімпійську чемпіонку Лілію Подкопаєву та її чоловіка Тимофія з появою в їх родині 8-місячного Вадима.

Міністр повідомив, що в новоствореному Державному департаменті з усиновлення та захисту прав дитини зараз знаходиться 6 520 анкет дітей, які підлягають національному усиновленню та 20 151 анкет дітей, які можуть бути усиновлені, як українцями так і громадянами інших країн.

За словами міністра фінансовий стан українських сімей не є причиною низької активності національного усиновлення. В середині 90-х років, коли матеріальний стан українських сімей був значно гірший за сьогоднішній, українці більш активно всиновлювали дітей.

«У 2000 році українці усиновили 2 043 дитини, а іноземці 1 118. Нажаль у 2005 році українські громадяни усиновили 1 419 дітей, а іноземці – 2 156 українських дітей», – повідомив Юрій Павленко.

«Тому пріоритетом держави і роботи новоствореного Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини ми визначаємо саме національне усиновлення», – підкреслив Юрій Павленко.

Згідно з даними Державного інститут проблем сім'ї та молоді 19 % або майже 3 млн. українських сімей висловили готовність всиновити дитину або створити прийомну сім’ю. Основними мотивами усиновлення дітей українцями є неможливість народити дитину або бажання допомогти дитині.

Тому, за словами Юрія Павленка, Міністерство ініціює запровадження відповідної матеріальної та соціальної підтримки сім’ям, які усиновили дитину. Зокрема це може бути одноразова допомога, яка виплачується при народженні дитини, незалежно від віку усиновленої дитини.

Планується, що усиновителі отримають право на оплачувану 3-х місячну відпустку для одного з батьків з моменту винесення судом рішення про всиновлення дитини, незалежно від віку дитини.

Особи, які виявили бажання усиновити дитину, отримають можливість пройти курс підготовки з питань виховання, догляду за дітьми. Також буде надаватися допомога спеціаліста після приходу дитини в сім’ю.

www.kmu.gov.ua