Фільм про безпритульну дівчинку Лізу визнаний кращим на фестивалі «Відкрита ніч»

Автор
Фільм про безпритульну дівчинку Лізу визнаний кращим на фестивалі «Відкрита ніч»

4 липня 2006 року у столичному Будинку Кіна відбулась урочиста церемонія нагородження переможців 10-го Кіно-Відео фестивалю «Відкрита Ніч».

Сам фестиваль пройшов в ніч з 1 на 2 липня у Замку Ричарда на Андріївському узвозі.

В програмі конкурсного кінопоказу було представлено 39 фільмів.

Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту представило на фестивалі фільм талановитого режисера Тараса ТОМЕНКА «Ліза». У якості генерального продюсера фільму виступив Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО, який інвестував власні кошти у створення стрічки.

Фільм «Ліза» був визнаний кращим у номінації «Неігровий професійний відеофільм», а Тарас ТОМЕНКО став також кращим оператором в цій же номінації.

Юрій ПАВЛЕНКО, дякуючи глядачам та журі за високу оцінку повідомив історію створення фільму.

«Коли взимку Міністерство разом с відповідними службами проводило рейд з вилучення дітей з вулиць, – зазначив Юрій ПАВЛЕНКО, – в поле нашого зору серед близько 300 дітей потрапила дівчинка Ліза».

«Доля Лізи дуже типова для безпритульних дітей але саме тому непересічна. У нас виникло бажання показати, що поки дорослі вирішують свої проблеми, на наших вулицях живуть сотні дітей, які не мають ані батьків, ані власної домівки. Тому я запропонував Тарасу ТОМЕНКУ зняти фільм про Лізу, – сказав Юрій ПАВЛЕНКО. – Ми хотіли продемонструвати, що це не злочинці, а красиві, розумні, талановиті діти, які хочуть сімейного тепла та батьківської любові. Ми – дорослі – зобов’язані їм допомогти».

Юрій ПАВЛЕНКО повідомив, що зараз Ліза НІКІТІНА проходить курс реабілітації в прийомній сім’ї, вона нарешті має батьків.