19 % українських сімей готові усиновити дитину – Юрій ПАВЛЕНКО

19 % українських сімей готові усиновити дитину – Юрій ПАВЛЕНКО

19% українських сімей готові усиновити дитину за умови соціально-психологічної та матеріальної підтримки з боку держави. (Загалом в Україні 13 з половиною мільйонів родин.)

Такими є результати Всеукраїнського дослідження громадської думки «Українська прийомна сім’я». 6 червня їх оприлюднив Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО у ході круглого столу «Наукові дослідження з питань розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та позбавлених батьківської опіки».

Як повідомив Міністр, 8% українців готові створити прийомну сім’ю, а 6 % - дитячий будинок сімейного типу. При цьому нині, за словами Юрія ПАВЛЕНКА, в Україні кількість ДБСТ збільшилась на 50, а прийомних сімей стало більше на 100.

Презентоване дослідження проводив Державний інститут проблем сім’ї та молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Основна його мета – визначити найбільш ефективні шляхи розвитку в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Юрій ПАВЛЕНКО наголосив на необхідності прийняти в Україні єдиний Закон щодо прямої опіки та піклування, оскільки ті нормативні акти, які існують сьогодні, є неактуальними та потребують оновлення.

За результатами семінару було прийнято рішення щодо наукового супроводження реформи опіки та піклування та її науково-методичного забезпечення. «Переконаний, українці можуть бути активними усиновлювачами, адже любов до дітей є традицією та особливістю нашого народу. Нам лише треба зрозуміти, що потрібно для того, аби активізувати людей у цьому напрямку. Впевнений, наша наукова робота допоможе розвинути активний процес усиновлення в Україні», - вважає Міністр.