Оригамі дедалі знаходить все більше послідовників в Україні

Автор

Сприяють цьому і самі мешканці країни висхідного Сонця. В посольстві Японії відбувся відкритий урок оригамі.

Давні японці вважали що квадрат - ідеальна форма, з якої створені всі речі. Тому оригамі спершу було не просто забавкою, а частиною обряду жертвоприношення. Відомим усьому світу воно стало після того, як майстер Йошизава вигадав спеціальну абетку оригамі. Вона дала можливість вчитися спосіб виготовляти фігурки за схемами. Це зробило таємниці оригамі доступними для європейців. Але від популярності на Заході воно не втратило свого східного колориту.

Михайло Єрмаков захоплюєься оригамі з восьми років. За цей час зробив понад півтисячі різних фігурок. Найбільша з них - метелик з півметровим розмахом крил. Михайло надає перевагу традиційним моделям. Проте каже, що останнім часом від деяких канонів цього мистецтва відмовляються.

Михайло Єрмаков, майстер орігамі:

- Класическое оригами не подразумевает собой использование ножниц, но современное оригами, так называемое кирикоми-оригами включает в себя использование ножниц, клея, но конечно же большинство фигурок складываются без этого инструмента.

Здобутки оригамі використовуються сьогодні в науці і техніці. Схеми складання паперових фігурок використали при розробці сонячних батарей японських супутників. Неабияка користь від оригамі і в педагогіці.

Лариса Осадчук, керівник київського клубу орігамі:

- Вміння точно працювати, моторика пальців, це пов'язане і з розвитком мови. Це розвивається уявлення просторове, логічне мислення. Це розвиває в дитині такий хист до вигадання чогось нового, до авторства.

Українці залюбки відвідують уроки оригамі. Кожен знаходить для себе щось особливе. Хтось заспокоює нерви, а дехто розпізнає у фігурках закони геометрії.

Учні:

- Коли береш в руки папірець і складуєш, складуєш, достаєш - вже метелик, наприклад. Дуже цікаво, дуже красиво.

- Навіть виникає відчуття чуда коли з маленького клаптика паперу робиш можна сказати шедевр.

- Це заняття воно заспокоює нерви і це дуже приємно подарувати іншим. - Я займаюсь орігамі через те, що я була в Японії і це для мене досить цікаве бо це неординарно.

- Я сама учитель математики, але я на такому занятті вперше, прийшла сьогодні з внучкою. Я хочу сказати, що це математика в мистецтві.

А ще оригамі може творити дива. Кажуть, якщо зробити тисячу журавликів - здійсниться найпотаємніша мрія.