Як швидко та безболісно витягнути скалку: поради доктора Комаровського
- Автор
- Дата публікації
- Автор
У складних випадках краще звертатися за кваліфікованою допомогою
Влітку на тлі сезонних робіт в саду та на городі вкрай легко отримати скалку, яка попри свій маленький розмір спричиняє багато незручностей, а у запущеному стані загрожує загноєнням місця ураження та сильним болем.
Про це розповів відомий в Україні лікар Євген Комаровський на власній сторінці в Instagram. Принагідно, він дав інструкцію, як швидко позбутися скалки та що робити у випадку, якщо вийняти її не вдається.
Рекомендації щодо видалення скалки
Самотужки видаляти скалку — це не найкраща ідея, тому краще попросити про це родичів. Комаровський каже, що це має бути той, хто краще бачить і в кого не тремтять руки.
До такого, здавалося б, простого процесу також треба готуватися — покласти поруч все необхідне, забезпечити оптимальне освітлення. Можна скористатися збільшувальним склом (лупою) для цього.
Алгоритм дій при видаленні скалки:
- скалку, що стирчить зі шкіри, слід тягнути у тому напрямку (під тим кутом), в якому вона увійшла до шкіри;
- для того, щоб захопити край скалки, ідеально використовувати пінцет;
- якщо немає пінцета, то впоратися зі скалкою допоможуть довгі нігті, які перед тим слід обробити дезрозчином;
- скалку, яка повністю зайшла у шкіру, витягують за допомогою голки (краще брати стерильну, яка йде до шприца медичного) — гострим краєм треба звільнити кінчик скалки, роблячи його доступним для пінцета або нігтів;
- перед тим як використовувати голку, бажано кілька хвилин потримати пошкоджене місце у теплій воді;
- після того, як скалку витягнуто, слід ретельно промити ділянку пошкодженої шкіри теплою мильною водою, промокнути, обробити засобом, який дезінфікує, або спиртовим розчином йоду;
- закрити ранку бактерицидним пластиром.
Якщо видалити скалку не вдається жодним зі способів — зверніться за медичною допомогою. Перед візитом до лікаря скористайтеся розчином для дезінфекції чи спиртовим розчином йоду, або ж закрийте місце ураження бактерицидним пластиром.
Раніше "Телеграф" повідомляв, якою має бути послідовність першої медичної допомоги у разі отримання колотої, різаної або вогнепальної рани кінцівок.
Важливо:
будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.