Живе у м'ясі, молоці та навіть овочах: як не заразитися сальмонельозом та що це взагалі за хвороба

Читать на русском
Автор
602
Сальмонельоз за симптомами нагадує отруєння, але ця хвороба значно небезпечніша Новина оновлена 15 липня 2022, 02:01
Сальмонельоз за симптомами нагадує отруєння, але ця хвороба значно небезпечніша

Лікарі не радять ігнорувати перші прояви кишкової інфекції, адже наслідки можуть бути фатальними

Влітку дуже легко підчепити різні кишкові хвороби — це пов'язано зі спекою, немитими руками та забрудненими продуктами. Особливо небезпечним є інфекційне захворювання — сальмонельоз. Він вражає травну систему, може призводити до інтоксикації та зневоднення, а інколи й до смерті.

"Телеграф" за допомогою фахівців однієї з медичних лабораторій України розбирався, що таке сальмонельоз, чому він виникає та як запобігти цій хворобі.

За словами медиків, сальмонельоз спричиняє бактерія під назвою "сальмонела", яка живе в організмах тварин, а також у їжі. Зокрема, у м'ясі, яйцях, ковбасі, молоці, сирі та навіть овочах. Саме їжа, яка має погану термічну обробку, є основним джерелом потрапляння у людський організм сальмонели.

Перші прояви сальмонельозу

Ця кишкова інфекція дає про себе знати протягом 1-3 діб після зараження, а тривати сальмонельоз може від кількох днів до тижня. Найпоширеніші симптоми цього захворювання:

 • висока температура;
 • біль в животі, здуття;
 • зниження апетиту;
 • діарея;
 • нудота, блювота;
 • блідість шкірних покривів;
 • слабкість, ломота в тілі;
 • висип на шкірі.

Якщо ігнорувати симптоми хвороби і не звертатися за медичною допомогою, то є ризик, що інфекційний процес пошириться на товсту кишку, а болі в животі стануть значно сильнішими. Про запущену стадію сальмонельозу свідчитиме поява крові або слизу в калових масах.

Перша допомога при сальмонельозі

Варто зазначити, що сальмонельоз — це інфекційне захворювання і поставити такий діагноз може виключно лікар після діагностики організму, адже схожі симптоми має безліч інших хвороб шлунково-кишкового тракту.

При перших проявах хвороби (зазначені вище) треба пити якомога більше рідини, адже хвороба викликає зневоднення. Крім того, величезне значення має раціон — треба обмежити у перші дні хвороби кількість спожитої їжі на 10-15 відсотків. Збалансувати харчування під час сальмонельозу зможе лікар, який знатиме ступінь тяжкості захворювання.

Профілактика сальмонельозу

Заходи для запобігання сальмонельозу такі ж, як і для інших кишкових інфекцій харчового походження. Лікарі рекомендують:

 • правильно готувати та зберігати їжу;
 • уникати вживання сирих продуктів, а також ретельно мити або ошпарювати окропом посуд після взаємодії з ними;
 • не купувати харчові продукти в невстановлених місцях;
 • дотримуватися правил особистої гігієни.

Варто зазначити, що бактерія сальмонела стійка до заморожування, тому вона може виживати в холодильнику. Гине цей збудник сальмонельозу при температурі 60 градусів — за 1 годину, 80 градусів і вище — за кілька хвилин.

Раніше "Телеграф" повідомляв, з якою хворобою зіштовхується кожна третя людина у світі та як їй запобігти.

Info Icon

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.