Час ботулізму: які продукти не варто вживати і що робити у разі виникнення симптомів хвороби
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1125
На що варто звернути увагу, щоб уникнути ботулізму
В Україні в червні лікарі фіксували кілька випадків захворювання на ботулізм, при тому симптоми хвороби були виявлені у пацієнтів з Волинської, Чернігівської, Житомирської, Рівненської, Херсонської та Київської областей. Через це лікарі підготували рекомендації щодо того, як запобігти інфікуванню та на які симптоми варто звернути увагу.
Як нагадують у Центрі громадського здоров’я (ЦГЗ), через підвищення температури повітря влітку підвищуються ризики отруєння, а тому варто ретельно стежити за умовами зберігання харчових продуктів.
У ЦГЗ зазначають, що ботулізм є харчовим отруєнням, яке трапляється внаслідок потрапляння в організм токсинів певних бактерій, а щоб його уникнути, варто утриматися від вживання низки продуктів, якщо їх якість або походження викликають сумніви.
Зокрема до таких належать:
- в’ялена, копчена, солона та консервована риба;
- м’ясні та грибні консерви;
- консерви домашнього виробництва.
Симптоми ботулізму найчастіше виявляються поступово і без різких стрибків температури. Першим на що варто звернути увагу, так це на появу проблем із зором, саме цей симптом може свідчити про інфікування.
Також у хвороби є й інші симптоми, які проявляються пізніше:
- виражена сухість у роті;
- проблеми з мовленням, аж до зникнення голосу;
- підвищена втома та слабкість у м’язах;
- запаморочення;
- нудота, блювання, ослаблення випорожнень, але в пізніших етапах здуття і запор;
- ураження м’язів шиї та кінцівок.
Неврологічна симптоматика триває протягом кількох днів, а пацієнти найчастіше скаржаться на головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла.
У важких випадках спостерігається відчуття нестачі повітря, а розвиток дихальної недостатності зазвичай є причиною смерті від хвороби.
У ЦГЗ закликають громадян не займатися самолікуванням та за найменшої підозри на ботулізм негайно звертатися до лікаря.
Як повідомлялося раніше, головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю "Телеграфу" розповів, які хвороби можуть поширитися в Україні через війну, а також на які симптоми варто звернути увагу.