Зіткнувся кожен третій чоловік у світі: що таке кропив’янка і як її лікувати
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 994
Кропивницю ще називають "кропивною лихоманкою", "кропивним висипом", "уртикарією"
Згідно з підрахунками фахівців, кожна третя людина у світі стикається з кропив’янкою, яка є одним із найпоширеніших шкірних захворювань. Симптоми хвороби дуже нагадують наслідки контакту з кропивою, через яку хвороба отримала свою назву.
Як розповіла у коментарі tochka.net дерматовенеролог та трихолог Олександра Барчук із клініки Smart Medical Center, хвороба має багато назв, але насправді є дерматитом алергічного походження.
За її словами, кропив’янка ділиться на наступні категорії:
- гостра — характеризується червоними пухирями, які найчастіше з’являються після контакту з алергеном. Розвиток хвороби у разі триває менш як шість тижнів;
- хронічна — характеризується висипом світлішого кольору. Хвороба розвивається понад шість тижнів, а пацієнт може відчувати слабкість, нудоту і стикатися з підвищеною температурою тіла.
В обох випадках симптоми однакові — почервоніння на шкірі та сильний свербіж.
Барчук каже, що кропив’янку можуть викликати будь-які алергени, проте їхній набір у кожної людини індивідуальний. Втім, найчастіше причини бувають такими:
- приймання деяких лікарських засобів;
- вживання продуктів, куди є алергічна реакція;
- збої у роботі імунітету;
- вплив факторів довкілля.
За словами лікаря, лікування кропив’янки полягає у прийнятті антигістамінних засобів, і хоча її можна лікувати в домашніх умовах, Барчук рекомендує цього не робити, оскільки лише фахівець зможе призначити правильний препарат, а також визначити, що саме спричинило виникнення проблеми.
Профілактика хвороби зазвичай полягає у припиненні контакту з алергеном, крім того, може допомогти щеплення від алергії.
Нагадаємо раніше "Телеграф" писав про ще одну популярну хворобу — стоматит. Фахівці стоматології однієї з клінік України пояснили, що це таке, чому він виникає, і як його запобігти.
Важливо:
будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.