У Відні відкрилася Конференція міністрів у справах сім'ї країн-членів Ради Європи

У Відні відкрилася Конференція міністрів у справах сім'ї країн-членів Ради Європи

16 червня 2009 року у Відні (Австрія) розпочала роботу дводенна Конференція Ради Європи "Державна політика щодо підтримки прагнення мати дітей: соціальні, економічні та особистісні фактори". Участь у конференції беруть міністри, урядовці, відповідальні за питання сім'ї, країн-членів Ради Європи.

Сьогодні майже в усіх європейських країнах спостерігається падіння рівня народжуваності, одночасно зі зростанням кількості бездітних пар. Причини таких явищ часто не є добровільними, оскільки, як свідчать останні опитування, молоді європейці хотіли б мати більше дітей, ніж вони насправді мають.

На Конференції Ради Європи обговорюються важливі аспекти цієї тематики. Які соціальні та економічні фактори перешкоджають бажанню мати дітей? Чому падіння рівня народжуваності є в деяких країнах меншим, в інших - навпаки? Які аспекти можуть і повинні бути визначені державною політикою? Як створити оптимальні можливості для розвитку у суспільстві орієнтації на сімейні цінності? Що необхідно зробити для захисту інтересів дитини у ситуації, коли усиновлення є найоптимальнішим варіантом для неї?

Учасникам конференції також будуть представлені результати комплексного анкетування, проведеного Радою Європи в 40 країнах, під час якого були зібрані дані щодо сімейної політики та підготовлено порівняльний аналіз становища в 40-а країнах-членах Ради Європи.

Конференція є ювілейною – перша зустріч у такому форматі відбулася 50 років тому теж у Відні. Минула Конференція відбулася в 2006 році в Лісабоні (Португалія).

Україну на Конференції представляє заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк.