Влада Китаю підтвердила факт експорту за кордон неякісного сухого молока

Влада Китаю підтвердила факт експорту за кордон неякісного сухого молока

Влада Китаю підтвердила факт експорту за кордон неякісного сухого молока, що спричиняє небезпечну нирковокам'яну хворобу в дітей, повідомив сьогодні журналістам голова Державного Інспекційного Управління з карантинного контролю якості продуктів КНР Чі Чанцзян, якого цитує агентство Синьхуа.

Від споживання неякісного молочного порошку в Китаї постраждали вже 6 244 малюки. На сьогодні, щонайменше, троє дітей померли, 1,327 тисячі залишаються в шпиталях.

У більшості дітей діагностовано ураження нирок. Експерти визначили, що його спричинила речовина меламін, яка містилася в сухому молоці, що призводить до різкого зростання кількості каменів у нирках. "Нами встановлено, що принаймні дві китайські компанії експортували небезпечне для дитячого здоров'я сухе молоко за кордон. Це компанія "Яшилі", що розташована в провінції Гуандун (південь КНР) і компанія "Сокан" у провінції Шаньдун", - зазначив китайський чиновник. Він розповів, що неякісне молоко, експортували з Китаю до Бангладеш, Бірми, Ємену, Бурунді та Габону. Компанії-постачальники вже почали відкликати свою продукції із цих країн. Китай розпочав у понеділок загальнонаціональну кампанію з перевірки виробників молокопродуктів щодо відповідності стандартам їхніх товарів і технології виробництва.