Діти і насильство

Діти і насильство

Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту спільно з Програмою рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН за підтримки Європейського Союзу започаткувало низку міжрегіональних навчальних семінарів щодо взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з попередження насильства в сім’ї.

Перший такий семінар відбувся у Вінниці 3-4 серпня 2010 року.

Відкриваючи захід, начальник відділу демографічного розвитку Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Володимир Кіров та заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Любов Спірідонова наголосили, що проблема домашнього насильства не нова і з нею стикаються усі країни світу, однак влада має шукати дієві механізми для її подолання та попередження. Суттєво успіх залежить від злагодженої роботи відповідних державних структур на місцях.

На семінарі, зокрема, йшлося про проблемні питання та особливості діяльності державних органів, установ та служб у сфері попередження та протидії насильству в сім’ї. Відбувся обмін досвідом взаємодії на обласному рівні у цій сфері. Розглядалися актуальні питання формування державної політики та допомоги особам, які постраждали від насильства в сім’ї.

Учасники семінару моделювали ситуації щодо виявлення та допомоги особам, які постраждали від насильства в сім’ї.

Тренерами-експертами на семінарі виступили начальник відділу демографічного розвитку Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Володимир Кіров, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» Катерина Левченко, експерт з питань запобігання насильству Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні Світлана Павлиш, полковник міліції, начальник відділу Департаменту громадської безпеки МВС України Валерій Брижик.

Учасниками семінару стали фахівці управлінь у справах сім’ї, молоді та спорту, начальники служб у справах дітей держадміністрацій, директори центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також представники охорони здоров’я, освіти і науки, служб дільничних інспекторів міліції, відділів кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС України з Вінницької, Хмельницької, Київської областей та Києва.