Програма рівних можливостей і прав жінок в Україні

Програма рівних можливостей і прав жінок в Україні

На виконання Плану заходів з впровадження принципів гендерної рівності в освіту, затвердженого МОН, за підтримки Програми рівних можливостей і прав жінок в Україні, що реалізується ПРООН та Європейським Союзом, з 19 по 23 липня представники міністерства перебували з навчальним візитом у Литовській Республіці.

Під час візиту працівники Міністерства освіти і науки України, Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, а також координатори Проекту Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні відвідали низку державних установ та неурядових організацій Литовської Республіки.

Відбулися зустрічі з державними службовцями Міністерства освіти і науки Литовської Республіки, Міністерства соціального забезпечення та праці у ході яких, учасники мали змогу ознайомитися з досвідом виконання програм гендерної рівності та впровадження відповідного законодавства у всі сфери суспільства. Особливо зосереджувалася увага на питаннях освіти, освітніх програмах, проведення гендерної експертизи шкільних підручників, посібників для студентів тощо.

У ході візиту серед запланованих заходів було відвідання Бюро Омбуцмена з прав дитини, Університету Вітаутаса Великого, недержавного дитячого садка "Nendre", Інформаційного центру з питань зайнятості жінок у місті Каунасі, Притулку матері та дитини, Інституту соціальної інтеграції, Дитячої Лінії. Усі мали можливість ознайомитися з роботою цих установ, отримати необхідну літературу, наочні матеріали, а також взяти участь в обговоренні актуальних питань.

Став цікавим досвід співпраці Литовської Республіки з міжнародними організаціями та представництвами у сфері впровадження гендерних підходів, зокрема з Міжнародною організацією з міграції та Радою Північних Міністрів.