Змінимо світ на краще!

Автор
Змінимо світ на краще!

Як повідомляє прес-служба Міністерства Украини у справах сім'ї, молоді та спорту, 21 липня 2010 року урочисто відкрився 9-ий Міжнародний дитячий фестиваль "Змінимо світ на краще!" Організаторами заходу є Всеукраїнський благодійний Фонд Надії і Добра та Міжнародний дитячий центр "Артек" за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту і Міністерства закордонних справ України.

Головне завдання фестивалю - сприяти формуванню принципів толерантності, рівності прав та плюралізму думок у дітей різних національностей та віросповідань через спільний досвід життя і діяльності в умовах полікультурного середовища.

Міжнародний дитячий фестиваль "Змінимо світ на краще!" привертає увагу світової громадськості до становища дітей та сприяє донесенню дитячих ініціатив до керівників держав та міжнародних організацій.

Цей захід надає можливості для розвитку міжнародного дитячого громадського руху та створює умови для висловлювання дітьми своїх думок стосовно нагальних проблем життя суспільства, поширення ідеї побудови світу без насильства та ворожнечі, підтримки в світі миру та стабільності.

Фестиваль, зокрема, допомагає налагодити, розвивати та зміцнювати дружні, добросусідські відносини між різними країнами, співробітництво між дітьми.

Завдяки участі у фестивалі у дітей формується культура міжнаціонального спілкування, виникає інтерес до глибокого вивчення національних традицій, звичаїв та культури.

Головні завдання фестивалю відповідають рішенням 31-ї (2002 р.) та 62-ї (2007 р.) Спеціальних Сесій Генеральної Асамблеї ООН в інтересах дітей, а також проголошеному ООН Міжнародному десятиліттю культури миру та ненасильства в інтересах дітей планети.

Емблемою фестивалю є сім долонь кольорів веселки, що розташовані одна до одної колом і символізують єдність культур народів світу, рівні права кожної людини, прагнення до відкритості, свободи, розвитку та миротворчої діяльності.

Має фестиваль і власний гімн, який виконується різними мовами, а в його основу покладені такі слова: "Є в нас планета на всіх одна, хай стане кращою для всіх вона. Діти планети – змінімо світ, стане він світлим, добрим, гомінким!"

У цьому році на фестивалі Україну представляють понад 300 дітей – лідерів дитячих громадських організацій, переможців олімпіад, конкурсів, фестивалів, представники дитячих творчих колективів тощо.

Нагадаємо, Міжнародний дитячий фестиваль "Змінимо світ на краще!" заснований в 2001 році за ініціативи України.