Міська цільова програма по профілактиці захворювання населення на ВІЛ-інфекцію затверджена

Міська цільова програма по профілактиці захворювання населення на ВІЛ-інфекцію затверджена

Як повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації, Київська міська рада затвердила Міську цільову програму по профілактиці захворювання населення на ВІЛ-інфекцію та подолання епідемії на 2010-2013 роки. За таке рішення на пленарному засіданні V сесії Київради VIскликання 15 липня 2010 року проголосували 102 депутати.

Київ залишається одним з найбільш уразливих епідемією ВІЛ-інфекції/СНІД і посідає 7 місце серед інших регіонів країни по поширеності цієї інфекції. Рівень захворюваності на ВІЛ постійно зростає. Як відзначила в своїй доповіді голова постійної комісій Київради з питань охорони здоров’я Алла Шлапак, в 2009 році він офіційно встановив 40 випадків на 100 тис. населення. Проте розрахунки експертів ВООЗ свідчать, що реальна кількість інфікованих і захворілих в рази перебільшує ці показники.

Сучасна ознака епідемії – збільшення кількості жінок серед виявлених ВІЛ-інфікованих. Зараз цей показник збільшився майже до 38% серед інфікованих статевим шляхом проти 16% 13 років тому. Зростає частка дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками.

Прийняття Міської цільової програми повинно стабілізувати епідемічну ситуацію в Києві і зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ/СНІДу.

В цілому прийняття програми потребує 126,6 млн. грн., що складатиметься за рахунок коштів з державного бюджету, бюджету м. Києва та коштів інших джерел.

«Мова йде про збереження здоров’я наших громадян, тим більше це стосується молоді як майбутнього країни», - підкреслив секретар Київради Олесь Довгий під час обговорення цієї програми.