22 малюнки київських учнів стануть ілюстраціями до збірки українських класиків

22 малюнки київських учнів стануть ілюстраціями до збірки українських класиків

22 малюнки київських учнів стануть ілюстраціями до збірки українських класиків, підготовленої столичними вчителями. Нагородження переможців учнівського конкурсу відбулося в суботу, 11 березня, у столичному Будинку кіно, а презентація самої книги запланована на 21 березня.

Конкурс малюнків пройшов за ініціативи „Нашої України” і вчителів Києва. Протягом трьох місяців понад 200 школярів віком від 6 до 16 років спробували свої сили у мистецтві малюнку. Найбільше ілюстрацій учні зробили до творів Володимира ВИННИЧЕНКА «Федько-халамитник», Олександра ДОВЖЕНКА «Зачарована Десна», Пантелеймона КУЛІША «Орися», ПЛАЧИНДИ «Міфи та легенди давньої України» і Тараса ШЕВЧЕНКА «Гамалія». Найкращі 22 малюнки стали ілюстраціями до збірки творів українських класиків. Фіналісти отримали подарунки від громадської організації «Клуб митців» та спеціальні дипломи від «Нашої України». Як відзначив голова журі, депутат Київради від «Нашої України» Ярослав БИСТРУШКІН, жодна з робіт-переможців не залишиться поза увагою. «Це лише старт! Програма співпраці розрахована на 5 років. Будуть нові книжки, ілюстровані малюнками наших юних талантів», говорить він.

Ідея конкурсу учнівського малюнку стала продовженням співпраці освітян та столичної «Нашої України», зокрема, їх спільного проекту із видання книги з творами українських класиків для шкільних бібліотек. Однією з найгостріших проблем середньої освіти вчителі визнали недостатню кількість літератури у шкільних бібліотеках. Педагоги самі сформували перелік творів української художньої літератури, яких не вистачає для навчання.