Щодо запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності в Україні

Щодо запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності в Україні

У І кварталі 2010 року служби у справах дітей у взаємодії з підрозділами кримінальної міліції у справах дітей провели 7884 профілактичні рейди з метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, правопорушенням серед дітей, вжиття відповідних заходів щодо влаштування дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, до закладів соціального захисту та надання їм соціальної, правової, медичної допомоги.

Під час рейдів було виявлено 5318 дітей. Відносний показник дітей, які опинилися поза сімейним оточенням, виявлених під час проведення профілактичних рейдів, до загальної кількості дитячого населення в Україні становить за І квартал 2010 року 0,06% (за І квартал 2009 р. такий відносний показник становив 0,08%).

Це результат проведення службами у справах дітей ефективної реабілітаційної роботи з дітьми, які опинилися поза сімейним оточенням, та їх батьками.

Співвідношення чисельності дітей, вилучених з вулиці, до чисельності дітей, вилучених з сімей, за І квартал 2010 року становив відповідно 25% до 75%.

В результаті проведення профілактичних заходів (рейдів) зменшився відсоток дітей (4%), які вилучені в результаті проведення профілактичних рейдів з комп’ютерних клубів та розважальних закладів порівняно з І кварталом 2009 року (21%).