В Україні росте найбільш кволе покоління школярів

В Україні росте найбільш кволе покоління школярів

Малорухливий спосіб життя, погане харчування і пристрасть до алкоголю і тютюну роблять українських школярів найбільш хворим поколінням в історії країни, пише у свіжому номері журнал Корреспондент.

8% школярів за час навчання набувають хвороби органів травлення, а по 5% виносять із середньої школи разом зі знаннями проблеми з хребтом, обміном речовин, зором і шкірою. Але найбільше - майже кожен другий випускник - регулярно хворіють на простудні захворювання. Шість років тому від хронічних захворювань страждали менше 1,8 тис. з кожних 100 тис. дітей - це теж значний показник, але за наступні чотири роки він збільшився майже до 1,9 тис, констатує видання.

Крім того, третина школярів, за даними Державного інституту розвитку сім'ї та молоді (ДІРСМ), занадто багато вільного часу проводить за комп'ютером. Батьки нарікають на те, що в Інтернеті їх діти спілкуються з друзями, і відмовити їм у цьому складно.

У ході іншого дослідження з'ясувалося, що третина підлітків у будні дивляться телевізор більше чотирьох годин на день. А у вихідні, за підрахунками ВООЗ, на довгі години прилипають до екранів телевізорів більше 70% українських дітей. Тоді як, приміром, в Італії від подібної недільної телеманії страждають лише 28%, пише Корреспондент.

Регулярне сидіння перед монітором або телеекраном у випадку з українським підростаючим поколінням посилюється тим, що приблизно четверо з п'яти школярів майже ніколи не займаються спортом. А половина школярів якщо і реалізують на практиці девіз "швидше, вище, сильніше", то максимум протягом години за тиждень.

Щоб зрозуміти, наскільки це мало, досить поглянути на розвинені країни Європи. За даними експертів ВООЗ, у середньому близько третини опитаних там тінейджерів займаються спортом із середніми навантаженнями по одній годині п'ять або більше разів на тиждень. Атлетичнішими за інших за цим показником є ірландці - регулярно навантажують себе фізично майже 60% молодих кельтів.

Однак винна не одна лише загальноосвітня школа. Сьогодні, коли радянська система оздоровлення дітей канула в лету, порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих, а точніше, їх батьків, іронізує Євген Комаровський, відомий український педіатр. Проте старше покоління, за його спостереженнями, часто-густо легковажно ставиться до цього обов'язку. "Батьки вважають, що дільничний педіатр і вчитель їм винні! І поки вони будуть сподіватися на чужих тьоть, діти їх будуть хворіти", - міркує лікар.

Українська держава, на думку Комаровського, навпаки, абстрагувалося від проблем дитячого здоров'я. "Тому поки піклуватися про дитяче здоров'я можуть тільки батьки", - резюмує він.