Доступ дітей до дошкільної освіти

Доступ дітей до дошкільної освіти

Показник охоплення дітей дошкільною освітою по області досяг 75%, в той час як цей показник по Україні становить 57%. Про це йшла мова під час колегії головного управління освіти і науки облдержадміністрації про підсумки роботи органів управління освітою у 2009 році та завдання розвитку галузі на 2010 рік. У її роботі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Євгеній Бородін, керівники управлінь та відділів освіти міст та районів, члени президії ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, директори професійно-технічних закладів та закладів освіти обласного підпорядкування.

Як відзначив начальник головного управління освіти і науки облдержадміністрації Віктор Сиченко, для забезпечення рівного доступу дітей до якісної дошкільної освіти за останні три роки відновлено роботу 18 дитячих садків.

Зріс у 2009 році на 12% і показник охоплення профільною освітою учнів 10-11-х класів. Наразі він складає 85%. Додатково створено 20 освітніх округів, через які залучено до профільної освіти понад 5 тис. учнів.

Забезпечено 100% охоплення всіма видами харчування учнів 1-4-х класів та учнів пільгових категорій загальноосвітніх навчальних закладів області. Охоплення всіма видами харчування учнів 1-11-х класів збільшено до 91%, у тому числі гарячим харчуванням - до 70%.

Як відзначалося під час колегії, триває робота із комп’ютеризації шкіл. До 98% збільшена забезпеченість загальноосвітніх навчальних закладів комп’ютерними комплексами, до мережі Інтернет підключено 86% шкіл. Наразі завершена комп’ютеризація сільських навчальних закладів. Встановлені понад 13 тисяч електронних програмних засобів навчання з 23 предметів навчального плану, понад 20 тисяч учителів загальноосвітніх дисциплін пройшли відповідні комп’ютерні курси.