Новий соціальний гуртожиток для випускників інтернатів

Новий соціальний гуртожиток для випускників інтернатів

Директор Маріупольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Ломакіна повідомила, що у поточному році розпочинається перепланування приміщення колишнього дитячого садка під соціальний гуртожиток, у якому розмістять дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Щороку 10-12 дітей, що не мають родини, закінчують навчальні заклади і потребують житла, - говорить Тетяна Ломакіна. – Раніше таких дітей працевлаштовували на підприємства з гуртожитками, але на сьогодні такої можливості немає».

З 2005 року в Україні забезпечується розвиток мережі соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.05 № 878 „Про затвердження Типового положення про соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” задля вирішення проблем з житлом, яка є найбільш актуальною проблемою для випускників інтернатних закладів.

На сьогоднішній день в Україні працює 17 соціальних гуртожитків в АР Крим, Івано-Франківській, Одеській, Кіровоградській, Сумській, Вінницькій, Чернігівській, Дніпропетровській, Житомирській, Хмельницькій, Харківській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Волинській, та Київській областях. Про це повідомляє Державна соціальна служба для сім'ї, дітей та молоді.