У Донецьку зривається програма вакцинації новонароджених від туберкульозу

У Донецьку зривається програма вакцинації новонароджених від туберкульозу

За інформацією Донецької обласної санітарно-епідеміологічної станції, в області виник гострий дефіцит вакцини проти туберкульозу (БЦЖ) для вакцинації новонароджених і ревакцинації дітей і підлітків.

За інформацією головного державного санітарного лікаря Донецької області Віктора Денисенка, щомісяця в області вакцинуюєься понад 3 тис. новонароджених. «Відсутність планової вакцинації спричиняє підвищення ризику захворювання дітей на туберкульоз на тлі його епідемії, а також порушення надалі прищепного календаря проти інших інфекцій», – зазначив В.Денисенко.

За його словами, дефіцит вакцини БЦЖ виник ще восени 2009 року. «У зв`язку з браком вакцини ревакцинація дітей віком 7 і 14 років була проведена не в повному обсязі. З тієї ж причини була припинена туберкулінодіагностика (реакція Манту) у дітей цього віку», - констатував головний санлікар області.

В.Денисенко наголосив, що після звернення керівництва області, Головного управління охорони здоров`я Донецької ОДА і обласної санепідемстанції в Міністерство охорони здоров`я України наприкінці січня 2010 року в Донецьку область було направлено 8 тис. доз вакцини. «Але цієї кількості вакцини вистачить тільки для проведення вакцинації в пологових будинках до кінця лютого», - вказав В.ДЕНИСЕНКО