Щодо стану надання неонатологічної допомоги

Щодо стану надання неонатологічної допомоги

Начальник головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації Богдан Ониськів провів оперативну нараду, на якій було розглянуто питання про стан надання неонатологічної допомоги в Тернопільській області.

З даного питання доповідала головний позаштатний спеціаліст-неонатолог головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації Світлана Васьковець. Зокрема, вона зазначила, що за 2009 рік значно покращилася матеріально-технічна база неонатологічної служби. Третього грудня 2009 року на базі обласного перинатального центру «Мати і дитина» Фонд Віктора Пінчука відкрив центр допомоги новонародженим «Колиски надії» в рамках однойменної програми Фонду, що значно покращило матеріально-технічну базу для виходжування глибоко недоношених дітей.

В окремому приміщенні оснащено автоматичну компресорну станцію, що повністю виключило негативні шумові впливи на маленьких пацієнтів відділу. Встановлене нове медичне обладнання високого класу у відділенні реанімації новонароджених дозволило не лише створити додаткові місця, а й запровадити новий вид дихальної підтримки (неінвазивна штучна вентиляція), надало ширші професійні можливості для надання невідкладної допомоги малюкам, наблизило її рівень до міжнародних стандартів. З іншого боку це вимагає постійного та довготривалого навчання лікарського та сестринського складу відділення.

За 12 місяців 2009 року в області народилося (за даними ЦСУ) 12404 дітей. Показник перинатальної смертності зменшився до 9,0‰ (10,0% – в 2008 р.). Рання неонатальна смертність зменшилась до 4,0% (5,6% – в 2008р.), неонатальна смертність - до 4,8% (6,4% – в 2008р.). В ранньому неонатальному періоді померло 49 дітей (2008 р. – 68 дітей). В неонатальному періоді померло 59 дітей (2008 р. – 81 дитина).

Під час наради зазначалося, що одним із факторів, які б вплинули на зменшення ранньої неонатальної смертності, є забезпечення медичних закладів сучасним обладнанням та висока кваліфікація кадрів. Потребує забезпечення неонатологами Підгаєцька, Кременецька ЦРЛ та Мельнице-Подільська лікарня.

Вимагає подальшого вдосконалення пренатальна ультразвукова діагностика, система медико-генетичних консультацій для своєчасного виявлення важких, несумісних з життям вроджених вад розвитку та їх своєчасна хірургічна корекція. Важливою проблемою є перинатальні інфекції, які тісно пов’язані із здоров’ям матері, наявністю у неї хронічних інфекцій, з ускладненнями вагітності та пологів.

Враховуючи вищезазначене та з метою покращення надання неонатологічної допомоги, члени оперативної наради прийняла відповідне рішення.

за даними Тернопільської обласної державної адміністрації