У Києві досліджуються соціально-психологічні фактори, які впливають на формування сучасного підлітка

У Києві досліджуються соціально-психологічні фактори, які впливають на  формування сучасного підлітка

Центр моніторингу столичної освіти протягом першого півріччя 2010 року проведе дослідження «Соціально-психологічна підтримка дітей 7-8 класів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва». Про це повідомив заступник голови КМДА Віталій Журавський.

«Сьогодні актуальність даного дослідження у першу чергу зумовлюється фактором соціально-психологічного напруження, який ускладнює процес адаптації учнів підліткового віку до нових умов, призводить до дезорієнтації в нестандартних суспільних умовах. Наразі ми хочемо дослідити соціально-психологічні фактори, які впливають на формування сучасного підлітка. Це необхідно для того, аби виробити практичні рекомендації щодо психологічної підтримки учнів 7-8-х класів столичних шкіл», – розповів Віталій Журавський.

Він розповів, що Центр моніторингу столичної освіти має визначити фактори і складові, що формують соціально-психологічну атмосферу у загальноосвітніх закладах Києва та вивчити основні життєві пріоритети учнів 7-8-х класів для прогнозування їхньої соціальної поведінки в майбутньому. Про це інформує прес-служба КМДА.

Крім того, під час дослідження вивчатиметься питання забезпечення учнів соціально-психологічним супроводом з боку педагогів та шкільних психологів. На основі отриманих даних розроблятимуться методичні рекомендації для практичного застосування у навчально-виховному процесі.

Віталій Журавський додав, що у дослідженні візьмуть участь не лише учні 7-8 класів, а й їхні батьки та класні керівники. Загалом, планується опитати близько 20 тис. осіб.