Порядок надання державної допомоги сім’ям з дітьми змінюєтся

Порядок надання державної допомоги сім’ям з дітьми змінюєтся

Уряд підтримав законопроект „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, що сприятиме покращенню соціального захисту сімей з дітьми та посиленню адресності надання допомоги. Відповідний проект акту на засіданні Кабміну представила Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова.

За її словами, документ розроблено задля удосконалення порядку надання державної допомоги сім’ям з дітьми.

„Цим законопроектом посилюється адресність при наданні допомоги на дітей одиноким матерям, - зазначила Міністр. - А саме передбачається надання допомоги на дітей, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах після досягнення ними 18-річного віку, надання допомоги матері (батьку) дітей у разі смерті одного з батьків дитини, між якими не було укладено шлюб, за умови неодержання на дітей пенсії в разі втрати годувальника або соціальної пенсії”.

Документом також передбачено умови, за яких допомога на дітей одиноким матерям з урахуванням сукупного доходу сім’ї не призначається, зокрема, якщо працездатний член сім’ї не працює, не перебуває на обліку в центрі зайнятості, не навчається.

„Комісіям при місцевих органах виконавчої влади в окремих випадках надається право приймати рішення про надання допомоги особам, які не працюють, - у разі, якщо у їх сім’ях є троє і більше дітей або у складі сім’ї є інвалід, а також якщо сім’я не має будь-яких джерел для існування в результаті тривалої хвороби одного або кількох членів сім’ї”, - повідомила Людмила Денісова.