У школярів з'являться предмети Мистецтво та Естетична культура

У школярів з'являться предмети Мистецтво та Естетична культура

В Міністерстві освіти і науки під головуванням заступника міністра Павла Полянського відбулась Всеукраїнська нарада "Сучасна художньо-естетична освіта: реалії та перспективи". У нараді взяли участь понад 200 учасників: працівники дошкільних навчальних закладів, учителі, методисти, працівники професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів художньо-естетичного напряму і вищих навчальних закладів.

Вперше у системі дванадцятирічної школи з 1 по 12 клас передбачено неперервне вивчення предметів освітньої галузі "Мистецтво" та "Естетична культура". Про це сказав Павло Полянський у вступному слові: "Вже з наступного навчального року в 9-х класах вивчатиметься новий предмет "Художня культура". Причому в старшій школі художня культура вивчатиметься учнями 10-11 класів усіх профілів і напрямів навчання обов'язково; у 12-х класах гуманітарного спрямування вивчатиметься узагальнений курс естетики".

На основі Державного стандарту середньої освіти МОН розробило навчальні програми з предметів художньо-естетичного циклу, триває відбір на конкурсній основі підручників. "На початок цього року нами вперше розроблено та видрукувано збірники програм факультативних курсів та курсів за вибором, а також програм профільних предметів для спеціалізованих загальноосвітніх шкіл музичного та художнього профілю", - наголосив заступник міністра.

Павло Полянський також зауважив, що Міністерство освіти і науки з 2009 року впроваджує в практику роботи дошкільних навчальних закладів Базову програму розвитку дитини "Я у світі", яка спрямована на всебічний художньо-естетичний розвиток дитини.

Найближчим часом перед міністерством стоїть завдання забезпечити підручниками та наочністю музичне та образотворче мистецтво.

Насамкінець учасники створили робочу групу із розроблення плану дій щодо поліпшення якості художньо-естетичної освіти.