Конвенція ООН про права інвалідів і українські діти з обмеженими можливостями

Конвенція ООН про права інвалідів і українські діти з обмеженими можливостями

27 січня 2010 року Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Всеукраїнським громадським соціально-політичним об’єднанням «Національна Асамблея Інвалідів України» провів семінар-презентацію на тему: «Шляхи реалізації Конвенції ООН про права інвалідів в Україні та міжнародний досвід підтримки осіб з функціональними обмеженнями».

У заході взяли участь представники 10 районних у м. Києві центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відповідальні за напрямок соціальної роботи з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями, керівники Центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді, соціальні педагоги та соціальні працівники.

Метою зустрічі було ознайомлення з міжнародним документом – Конвенцією ООН про права інвалідів в Україні, ратифікованим Україною в грудні 2009 року, та його впливом на державне законодавство і соціальну роботу.

Семінар проходив у живій атмосфері: учасники семінару були ознайомленні зі змістом Конвенції ООН про права інвалідів, сучасним законодавством України в світлі Конвенції ООН, з’ясували значення ратифікації Конвенції для окремої людини з інвалідністю в Україні, а також виокремили завдання практичної соціальної роботи в світлі прийнятого Міжнародного документа.

У столиці сьогодні мешкає 17,5 тисяч дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Конвенція ООН про права інвалідів є путівником суспільству у створенні рівних можливостей, гідного відношення до людей з обмеженими можливостями.

Планується, що протягом І півріччя 2010 року буде проведена ще низка семінарів на дану тематику зі спеціалістами усіх напрямів соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім’ями м. Києва.