Щодо роботи з дітьми та молоддю у сільській місцевості

Щодо роботи з дітьми та молоддю у сільській місцевості

Найближчим часом необхідно забезпечити міжвідомчу взаємодію щодо соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, насамперед в сільській місцевості. Про це вчора заявила директор Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Наталія Лук’янова на Всеукраїнській нараді щодо забезпечення доступу населення до соціальних послуг безпосередньо за місцем проживання.

Нарада відбулася за участі Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка, заступника Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Тетяни Кондратюк, заступника Міністра охорони здоров’я України Володимира Юрченка, заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва України Анатолія Ткачука та представника Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіє Мокуо.

Сьогодні мешканці сіл забезпечені послугами кваліфікованих соціальних працівників лише на 7%, лише у тих населених пунктах, де функціонує сільський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді чи філія районного центру в селі. В інших випадках функції фахівця із соціальної роботи покладені на сільського голову.

"Це неправда, що суспільство байдуже до проблем людини, однак для їх вирішення потрібен конкретний спеціаліст», – пояснила Наталія Лук’янова. – «Саме тому просто необхідно забезпечити впровадження посади “фахівця із соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю” в сільській місцевості, що ми і плануємо зробити протягом наступних п’яти років. А поки що нам варто максимально мобілізувати ті ресурси, які вже є, та налагодити міжвідомчу взаємодію".

Крім того, відповідно до протокольного доручення за підсумками наради цьогоріч планується внести зміни та доповнення до статті 88 Бюджетного кодексу України, передбачивши чіткий механізм фінансування центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за рахунок коштів, що виділяються з бюджетів сіл, селищ та враховуються при визначені міжбюджетних трансферів та внести зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо врегулювання на законодавчому рівні питання впровадження фахівця із соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, доповнивши повноваження сільських та селищних рад, в частині здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.