Кількість дитячих садочків збільшується

Кількість дитячих садочків збільшується

«За період з 2004 року в Луганській області відновили роботу 26 дошкільних закладів, в тому числі 11 – у сільській місцевості. Кількість груп у працюючих дошкільних закладах збільшилася на 153 одиниці», – розповіла начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ірина Цимбал. Зокрема, за її словами, протягом минулого року в дошкільних закладах регіону було відкрито 42 додаткові групи, ще два заклади відновили свою роботу.

Ірина Цимбал відзначила, що навчально-виховні комплекси «загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад» відкриваються щороку. «Всього за п’ять останніх років відкрито 11 таких комплексів», – підкреслила вона. За словами Ірини Цимбал, процес формування дошкільних навчальних закладів здійснюється у відповідності до потреб населення, а кількість дитячих садків щороку збільшується.

За інформацією начальника управління освіти і науки облдержадміністрації, в області функціонує 419 дошкільних навчальних закладів, в яких виховується понад 45 тис. дітей. Також збільшився відсоток охоплення дітей дошкільною освітою: він становить 59,3% у порівнянні з 50,5% у 2005 році. Дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою охоплено 81% проти 67% у 2005 році.

Як повідомила Ірина Цимбал, у 725 загальноосвітніх навчальних закладів здобувають загальну середню освіту 181,8 тисяч учнів. Вона підкреслила, що вперше за останні п’ять років на Луганщині побудовано загальноосвітню школу. Школа №67, що було відкрита у 2007 році, розрахована на 510 місць та суттєво поліпшила умови навчання школярів м. Олександрівка.

Також начальник управління освіти і науки облдержадміністрації відзначила, що протягом 2004-2009 років була оптимізована мережа професійно-технічних навчальних закладів регіону. Це здійснено шляхом приєднання малокомплектних ПТНЗ області до більш потужних. «Сьогодні підготовку кваліфікованих робітників для підприємств різних форм власності забезпечують 73 державних професійно-технічних навчальних закладів», – сказала Ірина Цимбал.