До уваги багатодітних сімей

До уваги багатодітних сімей

З початку 2010 року багатодітні сім'ї України отримали 50% знижки на плату за користування житлом і комунальними послугами та на скраплений балонний газ для побутових потреб. Також з 1 січня збільшено максимальний розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 75% до 100% прожиткового мінімуму для працездатної особи, який становить 744 гривень.

Такі норми Закону "Про охорону дитинства", які передбачають пільги для багатодітних сімей та постанови уряду щодо допомоги по догляду за дитиною, які вступили у дію з 1 січня 2010 року, - повідомляє офіційний сайт Тимошенко.

Закон визначає для дітей з багатодітних сімей безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів; щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.

Таких дітей держава забезпечує безоплатним проїздом усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Держава також передбачила для них безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку, відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".

Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв м опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв м на сім'ю.